VĒRTĪGI PADOMI AUTO VADĪŠANAI KALNAINOS APVIDOS


Autovadīšana kalnainos apvidos ir citādāka nekā braukšana līdzenumā – tā prasa daudz lielāku koncentrēšanos un iemaņas ātri reaģēt uz dažādiem pavērsieniem, kas var gadīties uz ceļa. Braukšana pa kalniem var sagādāt ne tikai elpu aizraujošus skatus, bet arī daudz dažādu negaidītu pavērsienu, tai skaitā iespējams, ka sliktu laikapstākļu gadījumā var nākties ilgāku laiku sēdēt sastrēgumā, tāpēc ieteicams pilnībā uzpildīt automašīnas degvielas bāku. Esam apkopojuši arī citus vērtīgus padomus:

 

 • Pirms braukšanas uzsākšanas ir jāpārliecinās, ka auto ir labā tehniskā stāvoklī - visas gaismas strādā, visi šķidrumi ir uzpildīti – antifrīzs un eļļa ir atbilstošā līmenī, ir uzpildīts tāds logu tīrīšanas šķidrums, kas piemērots braukšanai, kad termometra stabiņš nokrities krietni zem nulles. Tāpat arī automašīnas akumulatoram jābūt kārtīgi uzlādētam, jo braukšana augšup un lejup pa kalniem, kā arī aukstais laiks papildus noslogo akumulatoru. 
   
 • Jāpārliecinās, ka līdzi ir arī visi nepieciešamie dokumenti -  pase vai ID karte, autovadītāja apliecība, automašīnas tehniskā pase, apdrošināšana (jāpārbauda vai tā ir derīga attiecīgajā valstī), kā arī ieteicams līdzi ņemt saskaņotā paziņojuma veidlapa.
   
 • Būtiski, lai automašīnas aprīkojumā līdzi būtu pirmās palīdzības aptieciņa, sniega ķēdes, ledus skrāpis, avārijas trijstūris, atstarojošā veste, cimdi, lukturītis, lāpsta un virve. Iespējams, pats būtiskākais līdzņemamais priekšmets ir riepu ķēdes – tām jābūt atbilstoša izmēra un noteikti pirms tam ir jāapgūst to uzlikšana (ja gadījumā uz ceļa to uzlikšana būs piemirsusies, nebaidies lūgt līdzcilvēku palīdzību).
   
 • Vēl pirms brauciena auto ir kārtīgi jānotīra no sniega. Braucot lejup no kalna, jābremzē ir maigi, iespēju robežās cenšoties izvairīties no straujām kustībām. Nav ieteicams bremzēt līkumā, bet gan labāk taisnē pirms līkuma kamēr riteņi vēl atrodas taisni – jāatceras ieturēt drošu distanci no priekšā braucošajiem! Arī stiprs vējš var pasliktināt braukšanas apstākļus. Autovadītājam jābūt gatavam, ka kalna pakājē un kalna virsotnē var būt pilnīgi atšķirīgi laikapstākļi un jāspēj tiem pielāgoties.
   
 • Svarīgi ievērot ātruma ierobežojumus un citas brīdinājuma zīmes, kā arī ķēžu uzlikšanas zonas un atcerēties - pat ja uz brauktuves sniegs ir notīrīts, uz asfalta joprojām var būt neliela ledus kārta! Ir jāuzmanās no sniega tīrāmajām mašīnām, sevišķi tās apdzenot, lai netrāpītu notīrītais sniegs (tajā var gadīties arī kādi ledus gabali vai pat akmeņi).
   
 • Parkojoties kalnainā apvidū jāatceras, ka vislabāk to darīt braukšanas virzienā un pēc iespējas tuvāk brauktuves malai. Kā arī, ja plānots stāvēt ilgāku laiku, ieteicams pacelt loga tīrāmās slotiņas, lai tās nepiesaltu.

Lai drošs un veiksmīgs brauciens!
 

Lasīt vairākLasīt mazāk

KĀ PAREIZI AIZPILDĪT SASKAŅOTO PAZIŅOJUMU

Ja nu kādreiz gadās nokļūt ceļu satiksmes negadījumā un ir nepieciešams aizpildīt saskaņoto paziņojumu, lai šis raksts kalpo kā pamācība tā aizpildē un palīdz veiksmīgāk risināt radušos situāciju.

Saskaņotais paziņojums ir Eiropas Apdrošināšanas komitejas izstrādāta, Eiropā ieviesta vienota ceļu satiksmes negadījumu paziņojuma forma.

Saskaņotā paziņojuma oriģināls un kopija tiek sadalīta starp abiem negadījumā iesaistītajiem transportlīdzekļu vadītājiem, katram to vēlāk iesniedzot apdrošinātājam. Arī saskaņotā paziņojuma veidlapas var izņemt pie sava apdrošinātāja, pie to sadarbības partneriem un degvielas uzpildes stacijās – visā Eiropā tās ir vienādas, atšķiras tikai valoda, tādējādi to aizpildīt var arī transporta līdzekļu vadītāji, kuri komunicē atšķirīgās valodās.

Lai varētu sastādīt saskaņoto paziņojumu, jāievēro vairāki priekšnoteikumi:

 • Ja negadījumā iesaistīti un bojāti tikai divi transporta līdzekļi un tie var turpināt ceļu;
 • Ja nav nodarīti bojājumi trešās personas mantai;
 • Ja nav cietušo;
 • Ja transportlīdzekļiem nav radušies bojājumi, kuru dēļ tie nevar vai tiem, saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem, aizliegts braukt;
 • Ja neviens no iesaistītajiem autovadītājiem nav alkohola vai citu apreibinošu vielu ietekmē;
 • Ja abiem negadījumā iesaistītajiem autovadītājiem ir atbilstošās kategorijas vadītāja apliecība;
 • Ja abi negadījumā iesaistītie autovadītāji spēj vienoties par visiem būtiskajiem negadījuma apstākļiem.

Ja tomēr nespējat vienoties par saskaņotā paziņojuma aizpildīšanu vai arī neizpildās kāds no augstāk minētajiem priekšnoteikumiem, tad nepieciešams ieslēgt avārijas gaismas signālu, uzstādīt avārijas zīmi un sazināties ar ceļu policiju.

Svarīgi, lai negadījuma skicē tiktu uzzīmēti transportlīdzekļi ceļu satiksmes negadījuma sadursmes brīdī, nevis pēc tā. Ceļu satiksmes negadījuma apstākļu noskaidrošanai var noderēt arī ceļu satiksmes negadījuma brīdī uzņemtas fotogrāfijas, kuras var pievienot saskaņotajam paziņojumam, iesniedzot to apdrošinātājam.

Lai ietaupītu sev laiku negadījuma gadījumā, vienmēr parūpējies, lai mašīnā atrastos saskaņotā paziņojuma veidlapa. Atceries to aizpildīt precīzi un pareizi, un neaizmirsti uzņemt fotogrāfijas no notikuma vietas! Un ņem vērā, ka pēc saskaņotā paziņojuma aizpildes tajā nedrīkst veikt labojumus.

Lai arī novēlam, lai negadītos ceļu satiksmes negadījums, tomēr dzīve ir neparedzama. Tādēļ iesakām iepazīties ar saskaņotā paziņojuma aizpildīšanas paraugu, lai veiksmīgi un veikli spētu rīkoties atiecīgajā situācijā. Ja vēlies plašāku ieskatu tā aizpildei, apskati video pamācību šeit.

 

Lasīt vairākLasīt mazāk

DARBS AUTOVADĪTĀJIEM ALPOS

Alps2Alps ir privāto transfēra pakalpojumu sniedzējs, kas nodrošina ātrus, uzticamus un profesionālus pasažieru pārvadājumus Alpos. Piedāvājam darbu autovadītājiem ziemas sezonā Alpos, kas veiks profesionālu transfēra servisu visā Alpu reģionā no lielākajām Alpu lidostām un reģionālajām vilcienu stacijām uz slēpošanas kūrortiem.

Alps2Alps piedāvā papildus servisus nodrošinot ērtu ekipējuma nomu, apkopi un glabāšanu - ātri un vienkārši pakalpojumi, lai ietaupītu ceļotāju laiku.

Iepazīsties ar Alps2Alps piedāvātajiem pakalpojumiem šeit.

Pievienojies mūsu pieredzējušu autovadītāju komandai, iegūsti pieredzi un jaunus kontaktus, strādājot starptautiskā vidē, un izbaudi Alpu skaistumu!

Lasīt vairākLasīt mazāk
 Pieteikšanās anketa vakancei